• Home
  • Genel
  • 10x Genomics Ürünleri Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

10x Genomics Ürünleri Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

Tarih: 19 Haziran 2019 Çarşamba
Saat : 14:30 – 17:00
Yer: Genom ve Kök Hücre Merkezi

Düzenleyen: Genom ve Kök Hücre Merkezi

10X Genomics sistemimiz; projelerinizde (NGS) çalışmak istediğiniz özellikteki hücreleri barkodlayarak kullanmak istediğiniz enstrümanda (Illumina NGS cihazları) hücre kaybı yaşanmaksızın çalışma imkanı sunmaktadır.

10x Genomics Sistemi: Çalışmak istediğiniz örneğe yönelik (Single Cell, İmmün Profilleme, Whole Genome, Whole Exome, vb.) sistem Library prep kiti olarak kullanılmaktadır. Sistem özel Gel Bead (kendi özel Oligosunu ve UMI içeren) teknolojisiyle 8-10 dk içerisinde hücre süspansiyonunuzda ki hücreleri gliserol damlacığı içersinde toplamaktadır. Her bir damlacık bir hücre, gel bead ve Reverse Transcriptase enzimi içermektedir. Bu işlemin ardından Thermal Cycler aşamasından sonra hücrelerimiz özel olarak işaretlenmiş olacaktır. Bu işlemden sonra ki aşama NGS (Illumina) aşamasıdır.

Sistemin avanatajları diğer sistemlere göre en fazla hücre hücre yakalayan sistemdir. Şuan da İmmün profilleme de Nature dergisinin önerdiği tek sistemdir. Ağırlıklı olarak insan ve fare de kullanılmış olup bu konuda başarılı yayınlar elde edilmiştir.

ththth